Şeffaf Torba

Şeffaf Torbalar

Şeffaf torba üretiminde dikkat edilmesi gereken bir kaç parametre vardır. Bunlardan biri kaliteli hammadde kullanarak üretim yapılması ikincisi ise şeffaf torba üretime uygun makina teknolojisinin kullanılmasıdır. Şeffaf torba, üretiminde kullanılan katkı malzemeleri sayesinde diğer torba çeşitlerine göre daha ince, daha parlak ve transparandır. Şeffaf torba genellikle gıda ambalajlanması ve paketlenmesi için kullanıldığından gıda ile temas olma özelliğine sahiptir. Bu yüzden üretiminde “Hijyenik Ambalaj” olmasına çok dikkat edilmelidir. Gıda İle Temas Eden Madde ve Malzemeler Yönetmeliği’ne uygun olmalıdır.
Şeffaf Torbalar

Şeffaf torbalarda katı maddeler saklanabileceği gibi sıvı maddelerin de taşınmasına olanak verecek şekilde mukavemetinin yüksek olması gerekmektedir. Şeffaf torbalar, toz şeker, kesme şeker, kahvaltılık malzemeler (peynir, turşu, zeytin) , kuru ve yaş bakliyat malzemeleri ve ihtiyaç halinde birçok ürünün ambalajlanmasında kullanılır.

Şeffaf torbalarda Flexo baskı teknolojisiyle 8 renge kadar baskı uygulanabilir. Ayrıca İstanbul Plastik Ambalaj olarak; müşteri talepleri doğrultusunda, her ebat, kalınlık ve renkte şeffaf torba üretimi gerçekleştirilmektedir.

PE Şeffaf Torba ve Poşetlerin Kullanımında Fayda Ve Tasarrufları Nelerdir?

  • Şeffaf torba, diğer ambalajlama tekniklerine göre daha düşük maliyete sahiptir.
  • Şeffaf torba daha dayanıklı ve pratiktir.
  • Şeffaf torbalar, uzun ömürlü ve sağlıklıdır.
  • Şeffaf torbalar hijyenik ve gıda sektöründe kullanılabilir.

Şeffaf Naylon Torbalar ve Poşetlerin Özellikleri