Hakkımızda

Hakkımızda

İstanbul Plastik ve Ambalaj

1997 yılında aile şirketi olarak faaliyetine başlamıştır. Şirket ortaklarının her biri kendi alanında eğitim almış birer uzman olarak görevinin başına geçmiştir.

Faaliyete başladığımız ilk yıllarda yıllık 700 ton üretim yapan bir atölye iken, hiçbir zaman ödün vermediğimiz değerler sayesinde günümüzde 5000 m2’lik modern fabrikamızda aylık 750 ton, yıllık 9000 ton üretim yapan kurumsal bir firma olmayı başardık. İstanbul plastik olarak müşteri odaklı, yeniliklere açık, teknolojiyi yakından takip eden ve ülkemizde hep ilkleri başaran bir firma olmanın onurunu yaşamaktayız.

2011 yılında başlayan ve AR-GE çalışmaları 2 yıl süren projemiz sonucunda PVA yani suda eriyen film üretmeyi başardık. Bizim için uzun, maliyetli ve yorucu bir projeydi, fakat sonunda başarmanın verdiği mutluluk bütün yorgunluklarımızı giderdi. Bu projenin hemen ardından henüz dünyada çok yeni bir ürün olan new generation (yeni nesil ) shrink film ile ilgili AR-GE çalışmalarına başlayarak 2014 yılında bu projemizle ilgili makine yatırımlarımızı tamamladıktan sonra halihazırda bu hattı da faaliyete geçirdik.

İstanbul Plastik ve Ambalaj Firması olarak, biz çeyrek asırlık üretim deneyimi ve konusunda uzman kadrosu ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyarız. Firmamız 2019 yılında mevcut makine parkurunu yenileme kararı alarak, tüm üretim hatlarını son teknoloji makinelerle değiştirerek, 2019 yılında ülkemizin en güncel ambalaj tesisleri sıralamasında 3.sırada yerini almıştır. Firmamız profesyonel ve özellikli filmler üretmektedir. Baskılı-baskısız Shrink Filmler, Laminasyonluk Filmler, Palet Streçler, Endüstriyel Torbalar gibi daha birçok ambalaj ürünlerini müşterilerimizin istek ve talepleri doğrultusunda istenilen ebat, kalınlık, renk ve miktarda üretmekteyiz.

Üretimini yaptığımız bu ürünler gıda, otomotiv, su, meşrubat, orman ürünleri, inşaat, kozmetik ve ilaç gibi daha birçok sektörde kullanılmaktadır.

İstanbul Plastik ve Ambalaj Firması 1997 yılında aile şirketi olarak kurulmuştur. Firmamız plastik, ambalaj alanında üretim yapmaktadır. Yıllık 9000 ton üretim kapasitesine sahip firmamız, üretiminin %40′ olan 5000 ton ambalaj ürünlerini 18 ülkeye ihraç etmektedir.

İstanbul Plastik ve Ambalaj enerjide sıfır karbon ayak izi sloganıyla başlattığı projesi Güneş Enerji Santralini 2023 yılında aktif hale getirmiştir. Firmamız üretimde kullandığı enerjinin %100’ünü kendi Güneş Enerji Santralinden sağlamakta, gelecekteki dünya ve çocuklarımız için yenilenebilir yeşil enerji ile tüm ürünlerini üretmektedir.

İstanbul Plastik, güneş enerjisi standartlarına uygun olarak üretim yaparak çevre dostu bir yaklaşım benimsemektedir. Ürünlerimizde kullanılan yenilenebilir enerji kaynakları sayesinde doğal kaynakların korunmasına katkı sağlamaktayız. Bu nedenle, İstanbul Plastik GES (Güneş Enerji Standartı) sertifikasına sahip olmaktan gurur duyuyoruz.

Neler Yapıyoruz?

İstanbul plastik olarak biz başarının bir tesadüf olmadığına, bir işteki başarının çok çalışmakla olduğu gibi, doğru satın alma, doğru satış fiyatlandırması oluşturma, kaliteli üretim ve zamanında teslimatla da gerçekleştiğine inanıyoruz.

Fiyat Performansı

Kaliteli Malzemeyi uygun fiyatlara ulaşmanızı sağlıyoruz.

Dayanıklı

Ürünlerimizi standard kalitenin üzerinde üretiyoruz, güvenle kullanabilmeniz için.

Müşteri Memnuniyeti

Günün sonunda müşterimizin memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

Sipariş

İşlerinizi sipariş aşamasından teslime kadar özenle takip ediyoruz.

Show The Skills

Our industry professionals are able to deliver better ideas and solutions embedded with a deep understanding of each client’ business and industry.

Growth

85%

Development Plan

78%

Quality Service

95%

Detaylı Bilgi İçin Bizimle
İletişime Geçebilirsiniz.

Girl

En Yakın Çözüm
Ortağınız :
Çözemediğiniz
Sorunlarda
Yanınızdayız