Taşıma Torbası Özellikleri Nelerdir?

Taşıma Torbası Özellikleri Nelerdir?

Taşıma Torbası, ağır malzemelerin taşınmasında, depolanmasında ve uzun süre saklanmasında kullanılan naylon bir ‘sarf malzemesi’dir.  Aynı zamanda kirli veya temiz pek çok ürünü gruplamada kullanılabilecek en ideal malzemesidir. Taşıma kapasitesi oldukça kuvvetlidir. Dış etkilere karşı dayanıklı hammaddeden üretilen bu torbalar, yüksek ağırlığa sahip ürünleri taşımada kullanılır.

Az yoğunluklu polietilenden üretilen taşıma torbası, esnek, şeffaf ve parlaktır. Yapıldığı ısıl işleme göre şeffaf veya yarı kristal (beyaz ve opak) olarak üretilir. Taşıma torbası, tatsız ve kokusuz bir üründür. Herhangi bir ürünle temas ettiğinde koku ve tat etkisi bırakmaz. Tüm hava şartlarına karşı koruyucu ve dayanıklıdır. Müşterinin isteğine göre farklı ölçüde ve renkte üretimi gerçekleştirilir. Talep edilirse torbaların üzerine reklam amaçlı baskı yapılabilir.

Taşıma torbası, ağır ve darbeli işlemlere oldukça dayanıklı olduğundan yerde sürüklense bile yırtılma ve dağılma olmadığından birçok firma tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Ağız kısmındaki büzme ipleri sayesinde ürünlerin daha rahat ve güvenli taşınmasını sağlar. Taşıma torbasının önemli özelliklerinden biri de tek kullanımlık olmamasıdır. Yapısı kalın ve dayanıklı olduğundan hiçbir bozulma olmadan uzun süre kullanımı mümkündür.

LDPE, HDPE ve geri dönüştürülebilen polietilen malzemeden üretilir. Üretiminde kullanılan malzemeden dolayı ekonomiktir. Geri dönüşümlü, doğa dostu ve uzun ömürlü bir üründür. Taşıma torbalarının doğada çözünme süresi 24 aydır.

Taşıma Torbasının Kullanım Alanları Nerelerdir?

Taşıma torbalarının kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

  • Kullanım alanı oldukça geniş olan taşıma torbası, endüstriyel uygulamalarda daha fazla tercih edilir.

  • Tekstil ürünlerinin taşınması, depolanması, sevkiyatı ve ağır sanayi taşımacılığında kullanılır.

  • Dökme ürünler ve hızlı tüketim ürünlerinin ambalajlanmasında kullanılır.

  • Sızdırmaz yapısı sayesinde kirli ve temiz birçok atık malzemenin taşınmasında kolaylık sağlar.

  • Tekstil firmaları, oteller ve çamaşırhanelerde bu torbaların kullanımı oldukça yaygındır.

  • Mobilya araç gereçleri üreten firmalar ve özel parça üretimi yapan firmalar tarafından taşıma torbaları kullanabilir.

  • Her türlü ürünün sevkiyat ve depolanmasında kullanılır.

 

Taşıma Torbası ve daha birçok ürün hakkında detaylı bilgi almak için İstanbul Plastik ve Ambalaj müşteri ilişkileri ile iletişime geçebilirsiniz.