Streç Film Türleri Nelerdir? Boyut ve Fiyatları Ne Kadardır?

Streç Film Türleri Nelerdir? Boyut ve Fiyatları Ne Kadardır?

Streç film, ürünleri gruplandırarak sıkı şekilde bir arada ambalaj yapılmasını sağlayan plastik bir filmdir. Paketlenen ürünlerin hava ile etkileşimini keserek nemlenme, ıslanma ve tozlanma gibi birçok dış etkenlerden korunmasını sağlar. Çok işlevli oluşu sebebi ile endüstriyel kuruluşların vazgeçilmez malzemesidir. Streç film üretimi yapan firmalar ürünleri müşterinin isteği doğrultusunda farklı en, boy, kalınlık ve ebatta üretir.

Streç Film Türleri Nelerdir?

Streç film, yeme içme, beyaz eşya, cam, seramik, otomotiv sektörü ve endüstriyel kuruluşlarda kullanılır. Ambalajlamada çok fazla tercih edilen streç film; ürünlerin dağılmadan, zarar görmeden taşınmasını ve depolanmasını sağlar. Streç filmler kullanım şekillerine göre birçok türde karşımıza çıkar. Çok fazla talep gören bu ürünler müşterinin isteğine ve kullanılacak alanlara göre değişiklik gösterir. Streç film türleri; el tipi streç film, makine streç film, power streç film, endüstriyel streç film, palet streç film ve dilimli streç film olmak üzere altıya ayrılır.

  • El Tipi Streç Film: El tipi streç film 5 katlı olup cast film tekniği kullanılarak üretilir. Esnek yapısı sayesinde ürünü sıkıca sarar ve uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.

  • Makine Streç Film: Yapışkanlık özelliği sayesinde ürüne ısı vermeye veya başka bir ürün ile desteklemeye ve sabitlemeye gerek yoktur. Esnek ve kuvvetlidir.

  • Power Streç Film: Ürünleri ambalajlamada en ideal ve ekonomik çözümdür. Ürünün hafif oluşu sebebi ile taşınılan malzemelere ek bir ağırlık vermemiş olur.

  • Endüstriyel Streç Film: Tüm endüstri kuruluşlarında ve taşımacılık sektöründe kullanılır. Müşterinin talebi doğrultusunda istenilen ebat ve kalınlıkta üretilir.

  • Palet Streç Film: Kullanım alanları sebebiyle çok fazla tercih edilen bir üründür. Otomatik makine ve elle kullanımı sayesinde farklı seçenekler sunar. Sıkı yapılan paketleme sayesinde ürünlerin zarar görmeden taşınmasını ve saklanmasını sağlar.

  • Dilimli Streç Film: Müşterinin talebi doğrultusunda istenilen ölçülerde parçalara ayrılarak kullanım kolaylığı sağlar.

Streç Filmlerin Boyut ve Fiyatları Ne Kadardır?

  • Streç filmlerin boyutları müşterinin talep ettiği kalınlık, uzunluk ve ebatına göre değişkenlik gösterebilir.

  • Endüstriyel alanlarda 300 metre boyutunda streç film üretimi yapılır.

  • Streç film fiyatları için net bir şey söylemek doğru değildir.

  • Müşterinin kullanacağı alan ve alanın büyüklüğüne göre fiyat değişkenliği görülebilir.

Streç film ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için İstanbul Plastik ve Ambalaj müşteri ilişkileri ile iletişime geçebilirsiniz.