Şilik Poşeti Hangi Ürünlerin Paketlenmesinde Kullanılır?

Şilik poşeti, üretimi tamamlanan ürünün son haline getirilerek tüketiciye korunaklı bir şekilde ulaşmasını sağlar. Şilik poşetleme yöntemi; paketlemesi yapılacak ürünlerin esnek yapıdaki özel plastik poşetle sarılması, daha sonra ise poşetin ısı etkisiyle büzüştürülmesidir. Böylece ürünü sıkı sıkı saran ve birden çok ürünü bir arada tutan bir ambalajlama gerçekleştirilir.

Bir ürünün dış ambalaj şeklini alabilen şilik poşeti, pek çok alanda kullanılır. Bu yöntem ile yapılan paketlemelerde, ürünün paketinin açılmasını engelleyecek ikinci bir katman oluşturulmuş olur.  Süt ve balık ürünleri gibi sızıntı yaşanabilecek ürünlerde bariyer oluşturmaya yaradığı gibi teşhir beklentisi olan ürünlerin parlak bir kaplamayla dikkat çekmesini de sağlar.

Hangi Ürünlerde Şilik Poşeti Kullanılır?

Şirink paketleme yöntemi hemen hemen her çeşit ürünün paketlenmesinde kullanılır. Balık ürünlerinden atıştırmalık ürünlere, oyuncak kutularından bakım ürünlerine, ev aksesuarlarından inşaat malzemelerine kadar gibi birçok farklı üründe şirink paketleme yöntemine başvurulur. Birçok sektörde tercih edilen paketleme yöntemi oldukça fazla avantaja sahiptir.

Poşetleyeceğiniz ürünün boyutu, ağırlığı, ihtiyaç duyulan üretim kapasitesi gibi kriterli doğru belirledikten sonra ihtiyacınız olan ürünleri hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Şilik Poşetinin Avantajları Nelerdir?

Sardığı ürünü nem, rutubet gibi dış etkenlerden koruyan ve sızmaları önleyen şilik poşeti, birçok avantajı ile öne çıkıyor.

  • Ürünlerin çoklu olarak bir araya gelmesini sağlar.
  • Ürünlerin raflarda şık bir şekilde sergilenmesini sağlar.
  • Tüketici, ürünlerin ilk açanı olur.
  • Ürünün pürüzsüz, şeffaf ve parlak bir görünüm sunmasını sağlar.
  • Nakliye sırasında ürünlerin, temiz ve korunaklı kalmasını sağlar.
  • Şirink paketleme müşterinin paketi açana kadar başka kimseler tarafından açılmadığını ispatlar.
  • Ürün; yağlanma, rutubet, suyun yıpratıcı etkisi gibi dış etkenlerden korunur.
  • Ürünün şeklini alacağı için ürüne tok ve gergin bir görünüm verir. Şilik paketleme yönteminin kullanıldığı ürünler, görsel olarak zenginleşir ve satışa hazır hale gelir.
  • Ürünlerin kemirgen ya da haşereler tarafından zarar görmesine engel olur.
  • Şilik poşetlerinin üzerine kullanım talimatı, barkod gibi bilgiler içeren kağıtların yapıştırılması da mümkündür.

 

Şilik Poşeti ürününü İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.