Shrink Rulo Nedir? Shrink Rulo Özellikleri Nelerdir?

Shrink Rulo Ne İçin Kullanılır

Shrink Rulo Nedir? Shrink Rulo Özellikleri Nelerdir?

Polietilen shrink rulo filmler ısı ile temas ettiğinde küçülerek ve büzülerek paketleme yapılan ürünün formunu alır. Isıl işlem genelde ısı tabancası ya da buhar ve gazla çalışan ısı tabancaları ile uygulanır. Büyük hacimli üretimlerde ısı tüneli içerisinden geçirilen ürünler ısı verilerek shrink rulo film kaplama işlemi gerçekleşmiş olur. Meşrubat, elektronik, gıda ve içecek kapları, sentetik fiber gibi kullanım alanları mevcuttur. Isıl işlemlere bağlı olarak şeffaf, opak ve beyaz malzemeler ile üretilir. Genel özellik olarak shrink rulo filmler 15 cm ila 300 cm aralığında piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda üretilir. Ağırlıklı olarak endüstriyel alanda da çok geniş bir kullanıma sahiptir. Shrink rulo filmler malzemeyi ya da ürünü şeklini alacak şekilde sarar. Rulolar halinde üretilmektedir. Şeffaf ve esnek olmasının yanı sıra ekonomik bir ambalajlama türüdür.

Shrink Rulo Filmlerin Özellikleri Nelerdir?

Shrink rulo filmler alçak yoğunluklu polietilenden üretilir. Yüzeylerine isteğe bağlı olarak flekso baskı yapılır. Polietilen shrink filmler ambalajlanan ürünler ile ısıl işlemden geçirilerek ürünün şeklini alırlar. Kolaylıkla uygulanabilmesi yönüyle tercih edilen ekonomik bir yöntemdir. Gıdadan endüstriye birçok sektörde kullanılan shrink rulo film ürünleri sağlıklı, pratik ve bir o kadar da ekonomik ambalajlama seçeneği sunar. Shrink rulo filmler kullanım alanlarına göre değişik boyut ve ebatlarda baskılı ya da baskısız olarak 15 cm ila 400 cm’e kadar delikli ya da deliksiz rulolar üretilmektedir. Shrink ruloların üretim kalınlıkları ise 30 mic ile 400 mic arasındadır. Ayrıca bu rulo filmler ambalajlanacak ürünün ağırlığına, kullanım alanına ve depolama şartlarına göre de farklı kalınlıklarda üretilebilir.

Shrik Rulo Filmlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Shrink rulolar yüksek saydamlık ve parlaklıkla birlikte ambalajlanan ürüne cazibe katar.
  • Bir ya da birden fazla ürünün ambalajlanmasında; gıda, kozmetik, hediyelik eşya, ev eşyaları, kırtasiye, oyuncak ve daha pek çok sektörde kullanılır.
  • Shrink film ile ambalajlanan ürünü daha öncesinde bir başkasının kullanmadığının kanıtını sunar ve kullanıcısına güven sağlar.
  • Depolarda ve raflarda ürünün kolay istiflenmesini sağlar. Nakliye işlemi için güvenli ve uygun paketleme yöntemidir.
  • Bazı gıda ürünlerinin dayanıklılığını da arttır. Et, balık ve peynir gibi ürünleri korumak için bariyer görevi görür.

Shrink rulo film ürünlerini İstanbul Plastik web sitemizden hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.