Shrink Rulo Nasıl Üretilir? Nelerde Kullanılır?

Shrink Rulo Nasıl Üretilir? Nelerde Kullanılır

Shrink rulo, alçak yoğunluklu polietilenden üretilir. Şeffaf ve parlak olan shrink rulolar, istenen renkte üretilebilir. Filmlerin yüzeyine flexo baskı da yapılabilir. Shrinkleme işlemi shrink hat ve fırınları kullanılarak gerçekleştirilir. Ambalajlanabilen tüm ürünlere ısıl işlem uygulanarak, naylonun büzülmesini ve ürünleri sarmasını sağlayan bir ambalajlama türüdür. Ambalajlanacak malzemenin boyutuna ve ağırlığına uygun olacak şekilde üretilen shrink rulolar, ambalajlanacak malzemeye sarılarak ısıl işleme tabi tutulur. Isıl işleme uğrayan shrink rulolar, enine ve boyuna tüm ürünü sarar. Bu işlemden sonra film donduğu için malzemenin üstü sıkıca sarılmış olur.

Shrink Rulo Nelerde Kullanılır?

Polietilen Shrink rulo birçok alanda saklama, koruma amacı ile kullanılır. Kullanım alanları ise şu şekilde sıralanabilir.

 
  • Polietilen Shrink rulolar gıda, mobilya, beyaz eşya ve seramik gibi endüstri sektöründe sıklıkla kullanılır.
  • Paketli gıda ürünlerinin bozulmadan uzun süre saklanabilmesi için tercih edilir.
  • Shrink rulolar hediyelik eşya, kozmetik, kırtasiye ve oyuncak gibi sektörlerde oldukça yaygın kullanım alanına sahiptir.

  • Tüm elektronik eşyaların nakliyesinde kullanılır.
  • Sıvı, konserve, reçel ve meyve suyu gibi ürünlerin kırılıp dağılmaması için tercih edilir.
  • Tekstil, otomotiv ve temizlik malzemeleri sektörü kullanım alanlarından biridir.
  • Tıbbi ürünlerin paketlenmesinde ve taşınmasında sıklıkla tercih edilir.

Shrink Rulo Avantajları Nelerdir?

Shrink Film, yapısı güçlü bir ürün olduğu için soğuk ve sıcağa karşı dayanıklılıktır. Uzun süreli olarak depolarda kalacak ürünlerin paketlenmesinde tercih edilir. Skrink rulo birçok ürünü bir arada tutmaya ve tek bir paket halinde, fazla yer kaplamadan taşımaya yarar. Ambalajlanan ürünlerin güneş ışığı, yağmur gibi dış etkenlerden gelebilecek zararlardan korunması ve güvenli şekilde saklanmasında kullanılır.

 

Paketlenen ürünlerin temiz kalmasını sağlar. Sardığı ürünlerin şeklini alması ve yer tasarrufu sağlaması en büyük avantajlarından biridir. Shrink Filmler ile paketlenen ürünler, son kullanıcıya ambalajı açılmadan ve sorunsuz bir şekilde teslim edilebilir. Ürünlere şıklık ve parlak katarak satışının hızlanmasını da sağlar. Taşımacılık ve nakliye işlemlerinde maliyetleri düşmesine yardımcı olur.


Shrink rulo ürününü İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.