Shrink Rulo Kullanımı Ambalajlama Süresini Nasıl Etkiler?

Shrink rulo, boyutu ya da şekli fark etmeksizin herhangi bir nesnenin etrafına sarabileceğiniz plastik filme verilen addır. Ambalajlama süresinin uzun olması Shrink ruloların başlıca avantajlarından biridir. Rulo ile paketlenmiş ürünler nemden, sudan, ısıdan, darbelerden korunacağı için ambalajlama ömrü uzun olur.  Şiring poşeti, özellikle nakliye alanında ürünlerin korunurluğunu arttırması nedeni ile sıklıkla tercih edilir.

İçecek, bebek maması, mama kutuları ve şampuanlar, sıvı sabunlar ve kişisel bakım ürünleri başta olmak üzere gıda dışı şişelerin korunaklı bir şekilde paketlenmesinde şilik poşeti önemli bir rol oynar.

Sirink Rulo Neden Tercih Edilmelidir?

Shrink rulo ile paketleme işlemlerinde doğru bir shrink film ve ısıya ihtiyaç vardır. Sirink poşeti ve bir ısıtma kaynağı ile paketlemeniz gereken hemen hemen her ürünü su geçirmez, hava koşullarına ve hasara karşı dayanıklı hale getirebilirsiniz.

Gıda, elektronik, kozmetik ve çok daha fazla ürünü herhangi bir boyut kısıtlaması olmadan koruma altına alabilirsiniz. Shrink ruloların en önemli özelliklerinden biri de geri dönüştürülebilir yapıda olmalarıdır.

Shrink Rulo Faydaları Nelerdir?

Shrink rulo ısı ile temas ettiğinde büzülerek küçülür. Böylece kapladığı ürünün formunu alır. Polietilen hammaddesinden üretilen şiring poşeti renksiz, tatsız ve kokusuz bir üründür. Isı uygulaması ile birlikte kaplandığı ürünün kolaylıkla şeklini alabilir. Sirink poşeti esnek, şeffaf, kalın ve dayanıklı yapıdadır. Aynı zamanda ekonomik bir ambalajlama malzemesi olduğu için nakliye sektöründe sıklıkla tercih edilir. Şilik poşeti hangi faydaları sağlar, inceleyelim.

  • Parlak ve şeffaf olması, paketlenen ürünlerin daha şık görünmesini sağlar.
  • Shrink rulo, ürünlerin tüketiciye daha önceden hiç açılmadan ulaşmasını sağlar.
  • Shrink rulolar sayesinde ürünler hijyenik ve temiz kalır.
  • Çok sayıda ürünü yer kaplamadan bir arada, tek bir ambalaj halinde tutmaya yarar.
  • Paketlenen ürünleri yağmur, rüzgâr, nem ve güneş ışığı gibi dış etkenlerden korur.
  • Diğer paketleme malzemelerine göre çok daha ekonomiktir.
  • Nakliye ve taşımacılık maliyetini düşürür.
  • İnsan sağlığına zarar vermeyen, geri dönüşüm özelliği olan %100 doğa dostudur.

Sirink Rulo ürününü İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.