Shrink Rulo Depolama İçin Uygun Sıcaklık Aralığı Nedir?

Shrink Rulo Depolama İçin Uygun Sıcaklık Aralığı Nedir

Doğru ve pratik bir şekilde ürünleri paketlemeye yarayan shrink rulo, günümüzde en çok kullanılan ambalaj türüdür. Ürünleri darbelere karşı koruyan ve kırılma durumunda etrafa saçılmamasına engel olan, düzgün bir şekilde muhafaza edilmesine yarayan mukavemetli ürünlerdir. Shrink film satın almadan ve saklamadan önce, depolama ihtiyaçlarının neler olduğunu öğrenmeniz gerekir. Shrink rulo, en iyi 30 ila 77 derece arasındaki sıcaklıklarda saklanabilir. Yaz ve kış mevsimleri depolama ortamınızda en özenli olmanızı gerektiren mevsimlerdir.

Shrink Rulo Depolamada Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Shrink film özellikle koli, kutu gibi ambalajlama malzemelerine göre daha düşük maliyetli olduğu için çok fazla tercih edilir. Güçlü ve dayanıklı yapısıyla sardığı ürünleri dış etkenlere karşı korur. Son kullanıcıya ulaşıncaya kadar ürünlerin zarar görmesine de engel olur. Depolama ve nakliye sırasında kolay bir taşıma işleminin gerçekleşmesini sağlar.Tesisiniz yaz aylarında yüksek ısıya maruz kalır. Shrink rulolar 100 dereceyi aşan sıcaklıklarda tutulursa, ürünleri koruma yetenekleri zarar görebilir. Dolayısı ile ürünler de zarar görebilir. Sıcak aylarda shrink ruloların en uygun sıcaklık derecesinde muhafaza edilmesi gerekir.

Ruloların performansını ve estetiğini etkileyebilecek sıcaklık, nem, toz gibi tüm depolama unsurlarına özen gösterilmelidir. Depolama ile ilgili basit çözümleri uygulayarak, ürününüzün görünümünü koruyabilirsiniz. Shrink filminizin raf ömrünü uzatmak ve uzun vadeli maliyetlerinizi düşürmek için depolama süreçlerine önem verilmelidir.

Shrink Rulo Özellikleri Nelerdir?

Shrink rulo, günümüzde birçok sektörde kullanılan ambalajlama çözümlerinden biridir. Sahip oldukları özellikler sayesinde üst düzeyde ürün koruması sağlar. Shrink ruloların özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Shrink rulolar şeffaf, tatsız ve kokusuz ambalajlama malzemeleridir.
  • Ürünlerin raf ömrünün uzamasını sağlayan ürünler, ekonomik bir paketleme yöntemidir.
  • Deformasyonlara karşı mukavemeti yüksek olan bu ürünler, soğuk ve sıcağa karşı dirençlidir.
  • Saklama süresi diğer ambalajlama yöntemlerinden daha yüksektir.
  • Sardığı ürünleri rüzgâr, yağmur, toz gibi dış etkenlerden korur.
  • Uzun süre stoklanabildiği için uzun vadede ambalajlama maliyetlerini düşürür.
  • Shrink filmler çevre dostu ve %100 geri dönüşümlü ürünlerdir.

Shrink rulo ürününü İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.