Shrink Naylonu Ölçüleri ve Kullanım Alanları

Shrink Naylonu Ölçüleri ve Kullanım Alanları

Standart shrink naylonları her türlü ürünün ambalajlanmasında kullanılan filmlerdir. Bu ambalajlama ile ürünlerde daha yüksek kalite sağlanır. Standart ebatların dışında özelleştirilmiş shrink naylonları da vardır. Her film için değişik mikronlar ve ölçütler bulunur. Standart bir shrink naylonu 10 cm ile 90 cm arasındadır. Genel olarak standart shrink naylon filmler 15 cm ile 70 cm arasında değişiklik gösterir. Kalınlık olarak da değişiklik gösteren bu filmler 12 mikron ila 25 mikron arasında değişir.

Makro Perforeli Shrink Film

Makro perforeli shrink naylon filmler daha çok yumurta sektöründe kullanılır, standart shrink naylonuna göre farkı delikli olmasıdır. Bu delikler sayesinde hava alarak özellikle sıcak yaz aylarında içerideki havaya dışarı tahliye ederek dışarı verdiği için yumurtalarda olan kararmaları önler.

Çapraz Bağlı Shrink Filmler

Çapraz bağlı shrink naylon film görüntü olarak standart filmlerle birebir aynıdır. Çapraz bağlı naylon filmleri farklı kılan özelliklerin en başında bağ dokusu gelir. Standart filme göre daha fazla katmanlı üretilen bir filmdir. Katmanlı oluşu daha dayanıklı olmasını sağlar. Peki bu filmler nerelerde kullanılır? Avantajları nelerdir?

  • Poliolefin Shrink Film,  zor “Shrink naylonlama” problemlerinin üstesinden gelir. Öte yandan geniş ambalaj üretimi ve paketleme çözümleri sunar.
  • Poliolefin Shrink Film, kesme ve ısı kaynak işlemleri sırasında zararlı gaz çıkartmaz.
  • Poliolefin Shrink Filmler, “Makro Perforeli” çeşidi ile yumurta ve ekmek vb unlu mamullerin, paketlenmesinde ürünün sağlıklı biçimde müşteriye ulaşması kolaylığı sağlar.
  • Poliolefin Shrink Film, baskı uygulanabilen özelliğe sahip olduğu için ürüne veya firmaya ait görsel bilgiler müşteriye aktarılır.

Shrink Naylonu ürünlerini İSTANBUL PLASTİK web sitemizden inceleyebilirsiniz.  Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.