Shrink Naylonu Nasıl Üretilir? Nerelerde Kullanılır?

Shrink Naylonu Nasıl Üretilir? Nerelerde Kullanılır

Paketleme amacı ile kullanılan shrink naylonu, uygulanan ısı aracılığı ile sardığı ve kapladığı ürünün formunu alır. Tasarımlarında teknolojilerin tüm imkanlarından yararlanılan Shrink naylonlar, yüksek kaliteli LDPE hammaddesinden üretilir. Isıya dayanıklı olan bu ürünler, ısı ve hasara karşı kapladığı maddeyi korumaya yarar. Dış ortamdaki koşullara ve neme karşı çok iyi direnç gösteren Shrink naylonları; esnek, güçlü ve üstün kimyasal dirence sahip ürünlerdir. Shrink naylonlar hemen hemen her sektörde kullanılır. Özellikle plastik kutular, mutfak eşyaları, boru ve tüpler, oyuncaklar gibi ürünlerin üretimlerinin yapıldığı çok çeşitli sektörlerde yaygın olarak kullanılır. 

 

Shrink Naylonu Nasıl Üretilir?

Son teknolojilere göre üretilen Shrink film, 30 santimden 3 metre genişliği kadar üretilir. Tek yaprak kalığı 30 mikron seviyesinden 400 mikron seviyesine kadar ulaşabilir. Shrink modelleri ihtiyaçlara uygun olarak rulo şeklinde ya da dilimlenmiş olarak üretilir. Doğa ile dost Shrink naylonlar, üretim teknolojileri sayesinde çevreyi korur ve ürünlerin dış darbelere karşı yüksek dirençli bir koruma standardına erişmesini sağlar.

Özel üretim shrink naylonu sayesinde çizilme, kırılma, kirlenme gibi durumlara karşı yüksek dayanıklılık sağlanır. Görsellik amacıyla da kullanılan bu ürünler, şeffaflık, gruplama, teşhir, reklam ve promosyon amacı ile kullanılır. Yapısı gereği kullanımı da oldukça kolaydır

Shrink Naylonu Nerelerde Kullanılır?

Shrink Naylonu ürün ambalajı paketleme, ürün ambalajının satın alınmadan açılmasını engelleme, kolay istifleme ve nakliye sırasında uygun ve etkili paketleme sağlama ve dış etkenlerden koruma gibi önemli işlevleri vardır. Shrink naylonunun kullanım alanı oldukça fazladır. Ürünlerin bir arada kalmasını sağlayan Shrink naylonlar, üretim bandından son kullanıcıya ulaşma sürecine kadar tüm aşamalarda fiziksel darbelere karşı koruma altında tutulmasını sağlar. Kaybolma gibi riskleri tamamen ortadan kaldıran Shrink naylonların kullanım alanları şu şekildedir;

  • Tüm boyutlardaki kaplar
  • Plastik kutular
  • Mutfak eşyaları
  • Kaplamalar
  • Boru ve tüpler
  • Oyuncak
  • Kablolar
  • Shrink naylonu paketleme ve ambalaj ihtiyacı olan tüm ürünlerde oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir.
  •  

Shrink Naylonu ürününü İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.