Shrink Folyo Özellikleri Nelerdir?

Tıbbi Atık Torbası Nedir?

Shrink filmler günümüzde en çok kullanılan ambalajlama türlerinden bir tanesidir. Shrink filmler ürünleri darbelere karşı korur ve kırılma gibi bir durum söz konusu olduğunda etrafa saçılmasını engeller. Shrink folyo kutu ya da koli gibi paketleme ürünlerine kıyasla çok daha uygun maliyetli ve çok daha ekonomiktir. Dayanıklı ve bir o kadar kalın yapısıyla shrink folyolar ürünleri dış etkenlerden korur. Shrink folyo ile paketlenmiş ürün alıcısı dışındaki kişiler tarafından karıştırılamaz. Aynı zamanda depolama ve nakliye işlemleri sırasında pratik ve bir o kadar da rahat taşıma gerçekleşmesini sağlar. Shrink folyolar başta olmak üzere bütün shrink film çeşitleri geri dönüştürülebilirdir.                                               

Shrink Folyo Nedir?

Plastik ambalaj filmi denince çoğunlukla shrink folyo akla gelir ve tercih edilir. Çok dayanıklı olan bu ürünlerin yapısı düşük seviyede su buharı ve hava geçirgenliğine sahip olması sebebiyle ilgi görür. Kimyasal olarak da sorunsuz ve kokusuzdur. Öte yandan en önemli avantajlarından biri ise kolaylıkla kaplanabilme özelliğine sahip olmasıdır. Maksimum düzeyde yırtılmalara karşı dayanıklıdır. Shrink folyolar darbelere karşı da bir o kadar dayanıklıdır. Geri dönüşüme kazandırılması sayesinde çokça tercih edilirler. -50 dereceden 70 dereceye kadar ısıya dayanıklıdırlar. Laminasyon uygulamasında ısıl olarak yapışma özelliği ile birleştirici olarak da tercih edilirler.

Shrink Folyo Başlıca Hangi Ürünlerde Kullanılır?

Gıdadan, kozmetiğe ve kozmetikten oyuncak sektörüne kadar pek çok alanda shrink folyo filmler kullanılmaktadır. Ekonomik olmasının yanı sıra daha az insan gücü gerektirmesiyle de firmaların tercih listelerinin başında gelir. Shrink folyo ile ambalajlanan ürünlerin raf ömrü daha uzundur. Şeffaf ve parlak paketlemesi ile ürünün cazibesini arttırmasının yanı sıra firmaya olan güveni de arttırır. Shrink folyo ile paketlenmiş bir ürünü daha öncesinde alıcısından başka üçüncü bir kişinin kullanmasını engeller. Peki başlıca hangi alanlarda kullanılır?

  • Promosyon ürünlerinin paketlenmesinde,
  • Yumurta kolilerinin paketlenmesinde,
  • Kırtasiye, kitap, dergi ve matbaa malzemelerinin ambalajlanmasında,
  • Şekerleme ve çikolata gibi ürünlerin ambalajlanmasında,
  • Kuru meyve paketlenmelerinde,
  • Unlu mamullerin paketlenmesinde,
  • Plastik ya da metal ev eşyalarının ambalajlanmasında,
  • Kozmetik ürünlerinin paketlenmesinde,
  • Elektrikli ve elektronik eşyaların ambalajlanmasında kullanılır.

Shrink folyolar ile ilgili ürünleri İstanbul Plastik web sitemizden hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.