Shrink Film Seçerken Dikkat Edecek 5 Unsur Nedir?

Shrink Rulo Kullanım Alanları Nelerdir
Shrink film pratik bir kullanımı ile birçok sektörde kolaylık sağlar. Isı ile temas ettiğinde küçülmesi ve büzüşmesi ile dikkat çeken ürünler, sardığı ürünün formunu alır. Ürünlerin paketlenmesinde sıklıkla kullanılan shrink rulolar, pratik bir kullanım sunar.Shrink filmler ile sarılan ürünler de sallanma, devrilme gibi sorunlar görülmez. Ayrıca çoklu ürünlerin taşınmasında da shrink filmler büyük kolaylık sağlar. Shrink film seçerken ihtiyaçlarınızı doğru belirlemek başta olmak üzere çeşitli unsurlara dikkat etmeniz gerekir.

Shrink Film Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Shrink film, ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarlanır ve geniş bir kullanım alanı sunar. Shrink film seçiminde dikkat etmeniz gereken 5 unsur şu şekildedir:

  1. Shrink rulolar içinden seçim yaparken öncelikle kullanım amacınızı belirlemeniz gerekir. Çeşitli özelliklere sahip olan shrink rulolar, polietilen özelliği ile güneş ışınlarından korurken polyolefin özelliği ile darbelere karşı dayanıklıdır. PVC shrinkler ise, büyük ürün gruplarında sıklıkla kullanılır.
  2. Shrink filmlerin kalınlığı, uzunluğu ve miktarı gibi özellikler seçimlerinizde önemli bir role sahiptir.
  3. Sektörlere göre ürün kullanımları değişir. Gıda, içecek ve ilaç sektörlerinde polietilen ürünler kullanılırken kozmetik, kırtasiye ve hediyelik eşya sektöründe polyolefin shrinkleri tercih edebilirsiniz.
  4. Shrink filmlerin kullanımında ısı tabancası ve shrink makinesi gibi teknolojilerden de yararlanabileceğinizi unutmamalısınız. Bu ürün grupları paketlenmesinde önemli bir yere sahiptir.
  5. Shrink filmlerin kalitesi de dikkat edilmesi gereken diğer önemli unsurlardan biridir.

Shrink Film Kullanım Alanları Nedir?

Shrink film sayesinde ürünlerinizin son tüketiciye ulaşana kadar paketlerinin açılmasını engelleme, kolay istifleme gibi avantajlara sahip olursunuz. Nakliye sırasında etkin paketleme sunan shrink filmler, ürünleri dış etkenlerden korumaya yarar. Shrink filmlerin kullanım alanları sektörlerin ihtiyaçlarına göre her geçen gün artmaya devam etse de gıda, mobilya, beyaz eşya, kozmetik gibi sektörlerin en temel ihtiyaçlarındandır.Ürünlerin bir arada kalmasını sağlayan filmler, üretim sürecinden son kullanıcıya ulaşana kadar fiziksel darbelere karşı ürünlerinizi korumaya yarar.

Shrink film ürününü İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.