Shrink Film Nasıl Üretilir?

Shrink film, ambalajlanabilen tüm ürünlerin ısıl işlem ile naylonun büzülerek ürünleri sarmasıyla yapılan bir ambalajlama türüdür. Shrink filmler üretilirken tüpün soğutması ve ısısı çoğunlukla su kullanılarak yapılır. Ana malzeme oluştuktan sonra tekrar ısıtma işlemi gerçekleştirilir. Isıl işlem yapılırken ürün balon gibi şişirilir. Şişmesi sağlandıktan sonra tüp, iki yönde büzüşerek alan hacmi küçültülür ve form alması sağlanır. Bu aşamalarda yapılan tüm işlemlerin son tüketiciye ulaşana kadar geçirdiği evreler en yüksek güvenliğin oluşturulması ile sağlanır.

Shrink Film Hangi Malzemeden Üretilir?

Shrink film, günümüzde özellikle endüstriyel üretim ve uygulamalarında ürün güvenliğinin sağlamasında profesyonel olarak kullanılır. Bu ürün polietilen hammaddeden yapılır. Shrink filmler ısıyla birlikte büzülerek paketlenen ürünün formunu alır. Gelişen teknolojiyle birlikte ürünlerin ambalajlama ve paketlemesinde her türlü fiziksel etmene karşı güvenlik koruması sağlar. Alçak yoğunluklu polietilen maddeden üretilen filmlerin yüzeylerine flexo baskılar yapılabilir. Hem endüstriyel alanda hem de birçok farklı sektörde kullanılan şiring fimler ambalajlanan ürünler için ekonomik, sağlıklı ve pratik bir paketleme yöntemidir. Rulo şeklinde üretilen ürün esnek ve şeffaf bir yapıya sahiptir. Ambalaj sektöründe kullanılan shrink rulo fimler üç türden oluşarak üretilip, kullanılır. Bunlar; Polyetilen (PE), PolivinilClorid (PVC) ve Polyolefin (POF) shrink filmlerdir.

Şiring rulonun özellikleri nelerdir?

  • Shrink rulo paketleri yuvarlak tomar halindedir.
  • Shrink rulo ile ambalajlanan ürünler büzüşerek ürün şeklini alarak sarılır.
  • Ürünler rulo ile sarıldığında şeffaflık ve parlaklık verir.
  • Raf ömrünü uzatarak, ürünün korunmasına katkı sağlar.
  • Isıya karşı koruma imkânı sağlar.
  • Baskılı ya da renkli üretimleri de yapılabilir.

Shrink Film Kullanım Alanları Nelerdir?

Hammadde olarak polietilenden üretilen bu filmler kullanım alanlarına göre değişik ölçü, ebat ve kalınlıklarda imal edilebilir. Şiringleme işlemleri shrink hatları ve fırınların kullanılması ile üretilir. Shrink fimler ambalajlamada, kolilerde, paketlerde, yığma ürünlerde kullanılır. Ayrıca içecek, gıda, metal, mobilya, elektronik ve kimya gibi alanlarda da kullanılabilir. Kullanım alanı açısından oldukça zengin olan bu üründen özellikle su ve sıvı şişe paketlemesinde de öncü olarak yararlanılır. Beyaz eşya ve seramik gibi birçok ürünün ambalajlanmasında kullanılabilir.

 

Shrink Film ürününü, İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.