Polietilen Shrink Film Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Polietilen Shrink Film Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Polietilen Shrink Film, ısı ile temas ettiğinde büzüşerek küçülen, ambalajlanan ürünün şeklini alan plastik bir malzemedir. Shrink film alçak yoğunluklu polietilen hammaddeden üretilir. Kolay ve ekonomik bir ambalajlama ürünüdür. İsteğe bağlı olarak yüzeyine flexo baskı uygulaması yapılabilir. Polietilen Shrink Film, birden fazla ürünü ısıl işlemden geçirerek bir arada tutan paketleme yöntemidir. Uygulaması kolay olduğundan birçok endüstriyel sektörde tercih edilir.

Polietilen Shrink Film, baskılı ve baskısız rulo halinde üretilebilir. Parlak ve şeffaf bir üründür. Kokusuz, tatsız, yarı saydam ve esnek olan bu ambalaj malzemesi, müşterinin isteğe bağlı olarak tercih edilen kalınlık, ebat ve renkte üretilir. 

Kullanım Alanları nelerdir?

Polietilen Shrink Film genellikle şu alanlarda kullanılır;

  • Polietilen Shrink Film, gıda, mobilya, beyaz eşya ve seramik gibi birçok endüstriyel sektörde kullanılır.

  • Paketlenen gıda ürünlerinin bozulmadan uzun süre muhafaza edilmesinde tercih edilir.

  • Hediyelik eşya, kozmetik, kırtasiye ve oyuncak gibi sektörlerde kullanımı oldukça yaygındır.

  • Tüm elektronik eşyaların nakliyesinde kullanımı mümkündür.

  • Su, konserve, reçel ve meyve suyu gibi ürünlerin kırılıp dağılmamasını önlemek amacı ile kullanılır.

  • Orman ürünleri, tekstil, otomotiv ve temizlik malzemeleri sektöründe kullanılır.

  • Tıbbi ürünlerin paketlenmesi ve taşınmasında kullanılır.

Polietilen Shrink Film Faydaları Nelerdir?

Polietilen Shrink Film, yapısı kuvvetli bir ürün olduğundan soğuk ve sıcağa karşı dayanıklılık göstererek uzun süre depolarda kalacak ürünlerin paketlenmesinde kullanılır. Bu ambalaj malzemesi, birçok ürünü bir arada tutarak tek bir paket halinde, fazla yer kaplamadan taşınmasını, depolanmasını ve saklanmasını sağlar. Ambalajlanan ürünlerin yağmur, kar, rüzgâr ve güneş ışığı gibi dış etkenlerden gelebilecek her türlü zarardan korunması ve güvenli şekilde saklanmasında tercih sebebidir. Paketlenen ürünlerin temiz ve sağlıklı kalmasını sağlar. Paketlenen ürünlerin şeklini alması ve yer tasarrufu sağlaması önemli kullanım sebebidir. Polietilen Shrink Film ile paketlenen ürünlerin son kullanıcıya sorunsuz ulaşmasını ve ambalajının açılmadan tüketiciye teslim edilmesini sağlar. Ürünlere şıklık ve parlak bir görünüm katarak satışını hızlandırır. Taşımacılık ve nakliye işlemlerinde maliyetleri düşürür.

Geri dönüşüm özelliği sayesinde %100 doğa dostu olan Polietilen Shrink Film hakkında İstanbul Plastik ve Ambalaj müşteri hizmetlerine ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.