Plastik Çanta Çeşitleri Nelerdir?

Plastik Çanta Çeşitleri Nelerdir? ​

Plastik çanta; ince, esnek ve plastik tekstilden üretilmiş bir taşıma ve ambalajlama malzemesidir. Flexo teknolojisi kullanılarak üretilen plastik çantalar; Isıyla,yapıştırılarak ya da dikilerek kapatılır. Müşterinin talebine göre mat ve parlak laminasyon şeklinde üretilen bu çantalar, farklı renk ve ebatlarda sunulur.

Plastik çanta, giyim mağazaları, hediyelik eşya mağazaları, marketler, eczaneler ve kırtasiyelerin yanı sıra pek çok sektörde kullanılır.

Plastik Çanta Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım yeri, ebatları, renkleri ve kalınlıklarına göre plastik çanta çeşitleri farklılık gösterir. En fazla kullanılan plastik çanta çeşitleri; saplı ve kuplu çantalar, el geçme ve takviyeli çantalar ve ipli büzgülü plastik çantalardır.

Saplı ve Kulplu Çantalar: Taşıma yerleri kısa veya uzun saplı olarak üretilen bu çantaların kulp yerleri çeşitli yöntemlerle sağlamlaştırılır. Talebe göre; uzun saplı ya da elde kolay tutmayı sağlayacak şekilde kısa saplı olarak üretilir. Dikey veya yatay olarak tasarlanan saplı kuplu çantaların üzerine logo ve görsel basılır. Uzun süre kullanılabilmesinin yanı sıra esnek ve dayanıklıdır.

El Geçme ve Takviyeli Çantalar: El ile tutulacak yerlerinin çeşitli yöntemlerle sağlamlaştırılması sonucu üretilen ambalaj türüdür. Tutacakları güçlendirildiği ve taşıma konforunu arttırdığı için bu çantalar, büyük hacimli ve ağır yüklerin taşınmasında yararlanılan bir üründür. Rahat kullanımı nedeniyle en çok tercih edilen  plastik çanta çeşididir.

İpli Büzgülü Plastik Çanta: Flexo baskı tekniğiyle farklı renk ve ebatlarda üretilir. İpleri sayesinde sırta takılarak taşımayı kolaylaştırır.

Plastik Çantaların Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

  • Plastik çantalar, hediyelik eşya ve market alışverişleri gibi değerli ve ağır malzemelerin taşınmasında kullanıldığından dayanıklı ve sağlam olmalıdır.

  • Renkli ve baskılı plastik çantalardaki boya müşterinin eline ve ürününe bulaşmaz.

  • Yüzde 100 geri dönüşüm özelliğiyle üretilen plastik çantalar doğa dostudur ve çevreyi kirletmez.

  • Plastik çanta tek kullanımlık olmadığından ekonomiktir.

  • Plastik çanta üzerindeki logo ve görsellerin rengi solmaz.

İstanbul Plastik ve Ambalaj, son sistem teknolojilerle donatılmış tesislerinde farklı türlerde plastik çanta üretimleri yapmaktadır. Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için müşteri ilişkileri ekibini arayabilirsiniz.