PE Şilink Rulo ile Paketlemede Nelere Dikkat Edilmeli?

PE Şilink rulo ile paketlemede sağlıklı bir sonuç alabilmek için öncelikle paketleme sonrasında içerdeki havanın çıkmasına yardımcı olan ve paketin korumasını artıran küçük deliklerin açık olmasına dikkat etmek gerekir. İçerideki hava tam anlamıyla tahliye olmazsa bu durum işlemin sağlıklı bir şekilde tamamlanmadığı anlamına gelir. Günümüzde özellikle üretim alanında pek çok firma paketleme işlemini kendisi yapar. Bu paketlemeler sırasında Şilink filmlerden ve Şilink makinelerinden yardım alır. Bu uygulama sayesinde firma maliyet, koruma ve taşıma anlamında pek çok avantaj elde eder. Şilink film kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de paketlemede kullanılan filmlerin ürünlerin özelliklerine göre seçilmesidir. Shrink filmler; kalınlık, kat sayısı, esneklik ya da büyüklük gibi değişken özelliklere sahiptir. Ambalajlanacak ürünün yapısına uygun bir şekilde seçilen şilink rulo filmler kusursuz bir sonuç alınmasını sağlar.

Shrink Rulo Film Kullanmak Hangi Faydaları Sağlar?

PE Şilink rulo ısı ile temas ettiğinde büzülerek küçülen ve ürünü sıkıca saran ambalajlama malzemesidir. Kapladığı ürünün formunu alan ürünler polietilen hammaddesinden üretilir. Şhrink film renksiz, tatsız ve kokusuz yapıdadır. Uygulanan ısı ile beraber kaplandığı ürünün kolaylıkla şeklini alan Şirink poşeti esnek, kalın ve dayanıklı bir üründür. Aynı zamanda ekonomik bir ambalajlama sağlaması ile birçok sektörde sıklıkla tercih edilir. PE Şilink rulo kullanımının faydaları nelerdir, inceleyelim.

  • Şeffaf ve parlak yapılı şilink filmler, paketlenen ürünlerin daha şık görünmesine yardımcı olur.
  • PE Şilink rulo ürünlerin tüketiciye kadar ulaşması sürecinde açılma gibi sorunu ortadan kaldırır.
  • Shrink rulolar ürünlerin daha hijyenik bir şekilde tüketiciye ulaşmasını sağlar.
  • Çoklu ürünleri yer kaplamadan bir arada tutmaya yarar.
  • Ambalajlanan ürünleri nem, toz ve güneş ışığı gibi dış etkenlerden korumaya yarar.
  • Farklı paketleme malzemeleriyle kıyaslandığında çok daha ekonomiktir.
  • Nakliye ve taşımacılık maliyetlerini düşürmesi ile firmaların tercih sebeplerindendir.
  • İnsan sağlığına zarar vermez ve geri dönüşüm özelliği ile tamamen doğa dostudur.

PE Şilink rulo ürününü İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.