PE Şilink Film Ambalaj Malzemelerinin Saklanması Nasıl Yapılır?

PE Şilink film ambalajlamada ürettiği çözümler ile birçok sektörde ilgi görüyor. Sirink poşetler, ısı ile temas ettiğinde küçülen yapısı ile sardığı ürünün formunu alabilir. Ürünler sirink poşete sarılırken ısıl işleme tabi tutularak, ürünü sıkıca sarar. Bu uygulama sayesinde poşetlenen ürünler dış etkenlerden korunabilir. Ayrıca çoklu ürünlerde de taşıma kolaylığı sağlaması ile oldukça popüler bir ambalajlama malzemesidir.

PE Şilink film ambalaj malzemesi saklanırken; sıcaklık, nem, toz ve zaman gibi faktörler dikkate alınarak saklanmalıdır. Olması gereken miktarda fazla sıcaklık, nem ve toz ürünlerin estetiğini etkileyebilir. Depolama ile ilgili bu basit önlemleri alarak, ürününüzün zarar görmesini engelleyebilir, shrink filminizin raf ömrünü uzatabilirsiniz. Böylece uzun vadede maliyetlerinizi de en aza indirebilirsiniz.

PE Şilink Film Nerelerde Kullanılır?

PE Şilink film ambalajı sayesinde paketleme, ürün ambalajının satın alınmadan açılmasını engelleme, kolay istifleme gibi önemli kullanım amacı vardır. Nakliye sırasında uygun ve etkili paketleme sağlayarak, ürünleri dış etkenlerden korur. Shrink filmlerin kullanım alanı günümüzde oldukça fazladır. Ürünlerin bir arada kalmasına yarayan şilink filmler üretim bandından son kullanıcıya ulaşana kadar tüm aşamalarda fiziksel darbelere karşı koruma sağlar. Kaybolma gibi olası riskleri de tamamen ortadan kaldırmaya yarayan PE Şilink film ambalajlarının kullanım alanları şu şekildedir;

  • Her boyutta gıda kapları,
  • Plastik kutular ve plastik şişeler
  • Mutfak eşyaları, kablolar ve oyuncaklar,
  • Boru ve tüpler,

Shrink film paketleme ve ambalaj ihtiyacı olan her alanda oldukça yaygın bir şekilde kullanılır.

PE Şilink Film Üretim Ölçüleri Nelerdir?

Günümüzde birçok sektörde olmazsa olmaz ambalajlama malzemelerinden şilink filmler, ihtiyaçlara göre belli ölçülerde üretilir.

  • Şilink rulo film baskılı ve baskısız olarak 15 cm den 400 cm’e kadar delikli ve deliksiz olarak üretilir.
  • Shrink film üretim kalınlığı 30 micron ile 400 micron arasında değişiklik gösterir.
  • Bunlar dışında ambalajlanacak yükün ağırlığına, kullanım ve depolama şartlarına göre ihtiyaçlar doğrultusunda farklı ölçülerde de şilink filmler üretilebilir.

PE Şilink Film ambalaj ürününü İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.