PE Shrink Naylonu Özellikleri ve Ölçüleri Nelerdir?

PE shrink naylonu ağır ürünlerin paketlenmesinde tercih edilen mat bir film türüdür. Maliyetleri oldukça düşük olan naylonun plastik kutular, mutfak eşyaları, tüp ve borular, kablolardaki yalıtkan tabakaların ambalajlama ve paketlenmesi gibi yaygın kullanım alanları bulunur. PE shrink naylon özellikleri çeşitliliğine göre değişiklik gösterse de neme ve dış ortam koşullarına karşı iyi bir direnç gösterir. Ayrıca üstün kimyasal direnci ve zayıf mekaniksel kuvveti de önemli genel özellikleri arasında bulunur.

PE Shrink Naylonu Özellikleri Nelerdir?

Şeffaflık özelliği yüksek olmayan shrink naylonu görsellik açısından ihtiyacı bulunan ürünlerin uygulamasında sıklıkla tercih edilir. Bu shrink naylon türünün en çok tercih edildiği alanlar depodan depoya nakliyat gerektiren uygulamalardır.

PE Shrink Naylonu Özellikleri:

  • Ambalajlanan ürün gruplarının taşımasını kolaylaştırır.
  • Daha az şeffaf ve esnek bir yapıya sahiptir.
  • Geri dönüştürülebilir malzemeden üretilir.
  • Baskılı ve baskısız olarak üretimi sağlanıp kullanılabilir.
  • Ambalajlanan ürün gruplarını dış etkenlere karşı korur.
  • Ambalajlaması yapılacak ürünlerin ölçülerine göre farklı kalınlık ve ebatlarda üretimi sağlanır.

PE Shrink Naylonu Ölçüleri Nelerdir?

Hemen her türlü ürünün paketlenmesinde kullanılan bu film türü ambalajlanan ürün gruplarının oldukça yüksek kalitede olmasını sağlar. Genellikle standart ölçü gruplarına sahip olan shrink naylonunun kendi ebatları dışında özelleştirilmiş çeşitleri de bulunur. Her PE shrink naylonu için farklı şekillerde ölçüler ve mikronlar bulunur. Standart shrink naylonu ölçüleri 10 cm ile 90 cm arasında farklı ölçülere sahiptir. Ayrıca diğer standart ölçü aralıkları arasında bulunan shrink naylonlar da 15 cm ile 70 cm arasında değişikliklere sahiptir. PE shrink naylonu kalınlık ölçüleri 12 mikron ila 25 mikron arasında değişir.

PE Shrink Naylonu Ölçülerine Göre Uygulama Alanları:

  • Polybaging (Torba Ambalajlama) uygulamaları, 25-30 mikron arası dört yanı kapalı uygulamalarda kullanılır.
  • Sleece ya da Bundle olarak adlandırılan hem iki hem dört yönlü dikiş uygulamaları 40-50 mikron arasındadır.
  • 40-100 mikron arası shrink naylonları; iki yönden kapalı ambalajlamada, ısı yöntemi uygulaması ile shrink işlemi tercih edilir.

PE shrink naylonu ürününü, İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.