PE Shrink Film Ürün Özellikleri Nelerdir?

PE Shrink Film Ürün Özellikleri Nelerdir

PE Shrink film ambalajlamada birçok sektöre büyük kolaylık sağlıyor. Shrink poşetlerin en önemli özelliklerden biri ısı ile temas ettiğinde küçülmesi ve sardığı ürünün formunu almasıdır. Shrink poşete sarılan ürünler, ısıl işleme tabi tutularak, sıkıca sarmayı sağlar. Bu özelliği ile poşetlenen ürünler dış etkenlerden korunabilir. Ayrıca çoklu ürünlerde de taşıma kolaylığı sağlaması tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biridir.
PE Shrink film; sıcaklık, nem, toz ve zaman gibi faktörlerden doğrudan etkilenir. İhtiyacı olan dereceden yüksek miktarda ısı, nem ve toz ürünlerin görsel özelliklerine zarar verebilir. Depolama sırasında basit önlemler alarak ürünlerinizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Shrink film raf ömrünü uzatabilir, uzun vadede maliyetlerinizi de düşürebilir.

PE Şilink Filmlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

PE Şilink film sektörde üretici firmalar tarafından en çok tercih edilen ambalajlama malzemelerinden biridir. Ürünlerin son kullanıcıya ulaşana kadar ambalajlarının yırtılmadan saklanmasını sağlaması, kolay istifleme sağlaması gibi önemli fonksiyonel kolaylıkları vardır. Nakliye sırasında uygun ve etkili paketleme sağlar. Ürünleri olası dış etkenlere karşı korur. Shrink film, kullanım alanı her geçen gün artarak devam ediyor. Çeşitli yiyecek ve içecekler başta olmak üzere shrink filmler hemen hemen her sektörde oldukça yaygın bir şekilde kullanılır. Kaybolma, dökülme, kırılma, yamulma gibi olası riskleri de tamamen ortadan kaldırmaya yarayan PE Şilink film önemli kullanım alanlarına sahiptir.

  • Çeşitli hacim ve boyutlardaki gıda kapları,
  • Plastik kutu, kap ve plastik şişeler
  • Mutfak eşyaları, dekorasyon objeler, kablo, boru ve oyuncaklar

PE Shrink Filmler Hangi Ebatlarda Üretilir?

Günümüzde üretim sektöründe ilk tercih edilen malzemelerinden biri de şilink filmlerdir. Standart ölçüler olduğu gibi ihtiyaçlara göre belirlenen ölçülerde de üretilir.Shrink Film ebatları ile ilgili şu özellikleri sıralayabiliriz:

  • PE Shrink film 15 cm den 400 cm’e kadar üretilir. Delikli ve deliksiz, baskılı ve baskısız olarak farklı çeşitleri vardır.
  • Shrink film kalınlıkları ise 30mic ile 400mic arasında farklı ölçülere sahiptir.
  • İhtiyaçlara göre belirlenen ölçülerde; ambalajlanacak ürünün ağırlığı, kullanım ve depolama şartları gibi farklı ölçülerde de üretim yapılır.

PE Shrink film ambalaj ürününü İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.