PE Shrink Film Kullanım Alanları Nelerdir?

PE Shrink Film Kullanım Alanları Nelerdir

Üretim sektörünün hemen hemen hepsi PE Shrink film kullanır. Shrink filmler, alçak yoğunluğa sahip olan polietilen hammaddesinden üretilir. Shrink filmler ürünleri sıkıca sarar ve bir arada durmalarını sağlar. Ürünlerin tozlanmasına, kırılmasına, yamulmasına ve nem almasına engel olur. Esnek yapıları ile sıkıca sardıkları ürünlerin zarar görmesine engel olurlar. Shrink film, ısı uygulaması ile gevşer ve küçülür. Bu ürünler yük paketlemede oldukça fazla kullanılır. Oldukça zengin paketleme imkanı sunan shrinkler, küçük ürünleri paketlemede de sıklıkla kullanılır.

PE Shrink Filmler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Shrink filmler sıklıkla cam eşya sektöründe karşımıza çıkar. Mobilya, beyaz eşya ve  oyuncak sanayi sektörleri de shrink filmlerin tercih edildiği başlıca alanlardandır. PE Shrink film ambalaj için kullanılan ürünlerin sabit kalmasını kolaylaştırır. Sıkıca sarılan ürünler, koliler içine yerleştirilir. Shrink filmler sayesinde ürünler, nakliye esnasında herhangi bir hasar yaşanmadan rahatlıkla taşınabilir. Firmaların ihtiyaçlarına göre istenilen hacim ve boyutta shrink film üretimi yapılır.

Her sektörün ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Beyaz eşya gibi büyük boyutlarda malzeme üreten firmalar yaptıkları çalışmalar için kalın ve büyük ebatlarda shrink filmlere ihtiyaç duyar. Oyuncak, dekorasyon ve cam eşya gibi daha küçük boyutlarda üreten ürünlerde daha küçük boyutta ve ince shrink filmler kullanılır. Shrink film kullanım alanları bunlarla sınırlı değildir. Günümüzde birçok sektör ambalajlama çözümlerinden shrink filmlerden yararlanır.

Shrink Filmlerin Özellikleri Nelerdir?

PE Shrink Film ambalajlama çözümleri içinde en ekonomik olan ürünlerdendir. Uluslararası standartlara göre üretilen ürünlerin başlıca özellikleri şu şekildedir:

  • Shrink filmler otomatik sarma makineleri sayesinde % 300 ‘e kadar gerilebilir.
  • Shlink film – 40 C ‘den + 80 C ‘ye kadar ısıya dayanıklıdır.
  • Ürünleri güvenle sarar ve bir arada tutmaya yarar.
  • Hafif olması ile taşıma kolaylığı sunar.
  • Yağmurdan etkilenmez.
  • Düzgün kenar yapıları sayesinde ürünlerin yırtılmasına engel olur.
  • Shlink filmler polietilen hammaddesi ile üretilen ürünlerdir.
  • Sarma ve yapışkan özelliği sayesinde ayrıca başka bir işlem yapmaya gerek kalmayan ürünlerdir.

PE Shrink Film ihtiyaçlarınız için İstanbul Plastik‘den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.