Palet Streç Nedir? Palet Streç Nasıl Üretilir?

Palet streç, cast film tekniği ile üretilip 5 katlı ambalajlama malzemesi kullanılan esnek bir yapıya sahip olan üründür. Katlar arasına liner ve lamine edilen yapıştırıcılar aracılığı ile üretimi sağlanır. Maddeleri sımsıkı bir formda kavrayıp tutarak sabit kalmasına olanak tanır. Gergin bir biçimde kullanılan ürünün yapısı oldukça esnektir. Bundan dolayı kullanıcılarına hem zaman tasarrufu hem de sağlamlık ve düzen sağlar.

 

Palet Streç Üretim Aşamaları ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Palet streç çok katmanlı olarak üretildiğinden dolayı her bir katmanına hasır etkisi verilir. Bu etki sayesinde streç filmin hem daha esnek olması sağlanır hem de ürünlere sarıldığında dış etkenlerden koruyarak güvenli bir taşıma işleminin gerçekleşmesine olanak tanınır. Ambalaj palet streçleri cast film tekniği ile üretilen 5 katlı bir yapıya sahiptir. Üretim aşamasında kullanılan hammaddesi (LLPDE) liner ve lamine edilen yapıştırıcılardır. Kullanılan hammaddesi ve yapıştırıcıları sayesinde de palet streç film ürünü sıkıca kavrayarak uzun süre boyunca bir arada kalmasını sağlar. Ürünlerin büyük çoğunluğu şeffaf olarak üretilir. Firmaların talep ve istekleri dahilinde renk tercihleri seçilebilir. Palet streç filmin çift veya tek tarafı yapışkanlı, dıştan ya da içten kaygan, güneş ışınlarına (UV) karşı dirençli olarak farklı ebat ve kalınlıklarda üretimi gerçekleştirilir.

Palet streç filmin 2 tür kullanım alanı bulunur. Bunlardan birincisi el yardımı ile palet çevresini sarma, ikincisi ise otomatik makine yardımı ile el değmeden palet sarılma işleminin yapılmasıdır. Otomatik makine ile yapılan sarma işlemindeki en avantajlı nokta streçleme işleminde streç filmin esnekliğinin artmasıdır.

 

Palet Streç Filmin Avantajları Nelerdir?

  • Darbelere karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir
  • Tatsız ve kokusuz olduğundan dolayı paketlenmiş ürünlerde koku ya da tat gibi etkiler bırakmaz.
  • Streç film güneş ışığı, rüzgâr, toz, yağmur ve haşerat gibi dış etkenlerden ürünlerinizi korur.
  • Depolama ve nakliye esnasında ürünlerinizin güvenli bir biçimde durmasını sağlar.
  • Diğer ambalajlama teknikleri yüksek maliyete sahipken palet streç filmin düşük maliyetli ve kullanım kolaylığına sahip olması endüstriyel alanda çok önemlidir.
  • Sıcağa ve soğuğa karşı dirençli olan ürünün raf ömrü de oldukça uzun sürelidir.
  • Doğa dostu olduğundan dolayı %100 geri dönüşüm özelliği bulunur.

Palet streç ürününü, İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.