Palet Streç Nedir? Palet Streç Film Kullanım Alanları Nelerdir?

Palet Streç Nedir? Palet Streç Film Kullanım Alanları Nelerdir?

Palet streç, cast film tekniği ile üretilen 5 katlı bir ambalajlama malzemesidir. Liner ve katlar arasına lamine edilen yapıştırıcılar aracılığı ile üretilir. Maddeleri sıkı bir şekilde kavrayarak sabit durmasını sağlar. Gergin bir şekilde kullanılan ve esnek yapısı ile dikkat çeken ürün, kullanıcılarına zamandan tasarruf ve düzen ile sağlamlık sunar. 

Palet Streçin Kullanım Alanları Nelerdir?

Genellikle, ürünleri paketlemek ve korumak amacıyla kullanılır. 17 ve 23 mikron kalınlığında üretilen palet streç, birbirinden farklı materyallerin bir arada durmasını sağlar. 17 mikron olan film, hafif ve orta ağırlıktaki yükler; 23 mikron olanlar ise ağır ve keskin yüzeyli ürünlerin paketlenmesinde tercih edilir. Kullanım alanları içerisinde; otomotiv, mobilya, cam ve beyaz eşya, gıda gibi pek çok sektör yer alır. Ev kullanıcılarından üreticilere kadar herkesin kullanabileceği bu malzeme, paketlenen ürünlerin bozulmasını önler. Küçük ya da büyük ölçekli işletmeler tarafından kullanılır. 

Palet Streç Filmin Özellikleri Nelerdir?

Şeffaf bir görünüme sahip olan palet streç film, kullanıcıların istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üretilir. Tek ya da çift tarafı yapışkanlı olan bu malzeme türü, içten veya dıştan kaygan olup renk, ebat ve kalınlıkları değişkenlik gösterir. Bu paketleme malzemesinin sunduğu özellikler;

  • Darbelere dayanıklıdır.
  • Ürünleri dış etkenlere karşı muhafaza eder.
  • Nakliye ve depolama aşamasında güvenli bir kullanım sunar.
  • Ekonomik bir çözüm sunarak kullanım kolaylığı ile de dikkat çeker.
  • Raf ömrü uzundur.
  • Doğa dostu ve %100 geri dönüşüme uygundur.
  • Renkli bir şekilde üretilebilir.
  • Esnek yapısı sayesinde paketlendiği ürünün formunu alır.
  • Hava değişimine karşı direnç gösterir.
  • Yapışkanlığı ile başka bir ürüne ihtiyaç duymadan kullanılır.

Malzemenin Kullanım Avantajları Nelerdir?

Saklama ve depolama koşullarının iyileştirilmesine destek olan palet streç, kullanım kolaylığı sağlayan özel ve inovatif ürünler arasında yer alır. Koruma, saklama, paketleme ve depolama gibi faydalar sağlar. Her aşamada uzun ömürlü bir kullanım imkânı tanır. Değerli eşyaların hava ya da bir arada bulunduğu ürünler ile temas etmesine engel olur. Paketli taşıma işlemlerinde ürünlerin kaybolmasını ya da zarar görmesini önlemek gibi kullanıcılara birçok avantaj sağlar. Palet streç ürünü İstanbul Plastik’ten hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.