Paketlemede Sirink Poşeti Tercih Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sirink poşeti oldukça basit olan kullanımı ile ilgi görür. Sirink poşetler, ısı ile temas ettiğinde küçülür ve büzüşür. Sardığı ürünün formunu alır. Ürünler paketleme sırasında sirink poşete sarılır ve ısıl işleme tabi tutulur. Sıcaklık uygulaması ile shrink film ürünü sıkıca sarar. Film fan yardımıyla soğuduktan sonra ürünün şeklini alır. Bu uygulama sayesinde poşetlenen ürünler sallanmaz, devrilmez ve dış etkenlerden korunabilir. Ayrıca çoklu ürünlerde taşıma kolaylığı da sağlar.

Sirink yönteminden istenilen sonucun alınabilmesi için kullanılan sirink poşeti önemlidir. Shrink poşetini tercih ederken, paketleme ihtiyaçlarınızı ve paketleyeceğiniz ürünün özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Ürünleri rafta sunum yapacaksanız, ince sirink poşetlerini tercih edebilirsiniz. Ağır ve çoklu ürünleri bir arada tutmak için kullanacaksanız, daha kalın bir sirink filmi tercih edebilirsiniz.

Sirink Poşetinin Özellikleri Nelerdir?

Kolay uygulanabilen ideal bir paketleme yöntemi olan sirink poşetinin birçok alanda kullanıldığını görebilirsiniz. Tüm makine çeşitlerinde sorunsuz çalışan; plastik ambalajlamanın gerekli olduğu içecek, kozmetik, gıda, mobilya, beyaz eşya ve daha birçok sektörlerde kullanılan sirink poşeti birçok özelliğe sahiptir.

  • Sirink poşetlerinin en önemli özelliklerinden biri taşımayı kolaylaştırmasıdır.
  • Şeffaf ve esnek bir yapıya sahiptir.
  • Geri dönüştürülebilen, doğa ile dost malzemeden üretilir.
  • Baskılı ve baskısız olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir.
  • Ürünü nem, rutubet gibi olumsuz dış etkenlerden korur.
  • Ambalajlaması yapılacak ürünün ölçülerine göre farklı ebat ve kalınlıklarda üretilir.

Sirink Poşet Nerede Kullanılır?

Çeşitli yapısal özelliklerine sahip ürünlerin, en yüksek koruma kapasitesi ile güvende olmaları gerekir. Doğa dostu üretim teknolojisi ile üretilen sirink poşetleri ile hem çevreyi korumak hem de ürünleri dış etkenlerden korumak mümkündür. Sirink poşeti, üretimi tamamlanan ürünlerin bir arada kalmasını sağlamanın dışında son kullanıcıya ulaşana kadar geçirdiği tüm aşamalarda fiziksel darbelere karşı koruma altına alır. Özel olarak üretilen shrink poşeti ile çizilme, kirlenme gibi durumlara karşı yüksek dayanıklılık elde edilebilir. Böylece her türlü olumsuz etkene karşı en dinamik koruma sağlanmış olur.

Sirink Poşeti ürününü İstanbul Plastik’ten hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.