LDPE Shrink Folyo Nerelerde Kullanılır?

LDPE Shrink Folyo Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde endüstriyel üretimde ve uygulamada ürün güvenliğinin dinamik biçimde sağlanması için profesyonel standartlar sağlanıyor. Teknolojik gelişmelerle birlikte endüstriyel üretim sahalarında ürün güvenliği her türlü fiziksel etkene karşı koruma altına alınıyor. Özellikle ürünün son tüketiciye ulaşana kadar geçirdiği zaman içinde en yüksek güvenliğin oluşturulması oldukça önemlidir. İstanbul Plastik LDPE shrink folyo üretimi konusunda günümüzde son derece yüksek kalitede çözümler sunuyor. Dayanıklı ve esnek olan LDPE, özellikle plastik ambalaj sanayi tarafından sıklıkla tercih edilir.

Shrink Folyo Nedir?

Pratik ve olması gereken kalitede ürün paketlemesi yapabilmek için shrink filmin sunduğu avantajlar çok önemlidir. Shrink film, günümüzde en çok kullanılan ambalaj çeşitlerinden biridir. Shrink film, ürünleri darbelere karşı korur ya da kırılma gibi bir durumda etrafa saçılmadan düzgün bir şekilde muhafaza edilmesini sağlar.  Shrink folyo kolileme, kutulama gibi ambalajlama ürünlerine göre çok daha düşük maliyetli olduğu için pek çok sektör tarafından tercih edilir. Hem dayanıklı hem de kalın yapısı sayesinde ambalajlamada ürünleri dış etkenlerden korumaya yarar. Sağlam ambalajlanan ürünler sayesinde alıcı dışındaki kişiler tarafından ürünler karıştırılamaz. Depolama ve nakliye sırasında pratik ve rahat bir taşıma gerçekleştirilmesini sağlar. LDPE shrink folyo başta olmak üzere tüm shrink film çeşitleri geri dönüşüme imkan tanır.

LDPE Shrink Folyo Özellikleri

Plastik ambalaj filmi için çoğunlukla LDPE shrink folyo tercih edilir. Çok dayanıklı olan bu ürün yapısı ve nispeten düşük seviyede su buharı geçirgenliğine sahip olması nedeni ile ilgi görürü. Kimyasal olarak sorunsuz ve pratikte kokusuzdur. En önemli avantajlarından biri kolay kaplanabilme özelliğine sahip olmasıdır. Maksimum düzeyde yırtılma dayanıklılığına sahip olan LDPE shrink folyo, darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Geri dönüşüme kazandırılabilmesi sayesinde oldukça fazla tercih edilir.

Ayrıca –50°C’den 70°C’ye kadar ısıya dayanıklı olan ürün, yapısı gereği çözüm odaklıdır. Pek çok sektörde beklentileri karşılaması özelliği ile tercih edilen LDPE, laminasyon uygulamalarında ısıl olarak yapıştırma özelliği ile birleştirici olarak da tercih edilir. LDPE shrink folyo, ürününü İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz.