LDPE Shrink Film Ne İşe Yarar?

LDPE Shrink Film Ne İşe Yarar?

Shrink film, endüstriyel üretimin bir parçası olarak ürün paketlemesinde kullanılan işlevsel bir film türüdür. İçerdiği ham maddesi olan polietilen sayesinde ısı ile temas ettiği anda kolayca büzülüp küçülerek kapladığı ürünün şeklini alır. Shrink film türlerinden olan LPDE (Low-density polyethylene) da içerdiği etken hammaddesiyle kaplama üretiminin önemli bir parçasıdır. Özellikle içerdiği belli başlı faydalardan ötürü LDPE kullanım alanları da oldukça geniştir.

LDPE Shrink Film Kullanım Alanları Nelerdir?

Shrink film çeşitleri arasında olan LDPE, esnek yapısından ötürü farklı sektörlerde de kullanılır. Alçak yoğunluklu polietilen, shrink film çeşitlerinden biri olarak plastik ambalaj imalatının aranan türlerindendir. LDPE film, özellikle hassas nitelikteki ürünlerin ambalajında öne çıkan bir shrink film çeşididir. Bunun nedeni ise LDPE’nin esnek yapıya sahip olması ve ısı ile neme karşı dayanaklı olmasıdır. LDPE filmin kullanım alanları ise genel olarak kozmetik, ev elektronik, beyaz eşya ve elektrik hassasiyeti olan ürünlerdir. Çoğunlukla hassas ve çizilmeye-kırılmaya müsait ürünlerin paketlemesinde LDPE film çeşidinin kullanıldığı bilinir.

LDPE Shrink Film Faydaları

Günümüzün plastik film üretiminde dikkate alınması gereken birkaç unsur vardır. Bunlardan biri de kullanılan atıkların geri dönüşüme kazandırılmasıdır. LPDE shrink filmin öne çıkan faydalarından biri de atık üretimine olanak sağlamasıdır. Daha az sera gazına ihtiyaç duyan LDPE film, kullanıcıların tekrardan ambalajı kullanmasına da imkân tanır. Genellikle shrink film türleri geri dönüşüm için de tekrar üretime kazandırılıyor.

LDPE filmlerin bir diğer faydası ise ürünlerin paketlenmesi için dayanıklılık ve esneklik özelliklerini öne çıkarmasıdır. Bu shrink film türünün belirgin özelliklerinden biri kimyasala ve elektriğe karşı dayanıklı olmasıdır. Bu özellik, birbirinden farklı ürünlerin paketlenmesine olanak sağlayarak geniş bir kullanım alanı ortaya çıkarır.  LDPE filmler, yüksek ısıya da dayanıklıdır ve ihtiyaçlara özel olarak esneklik-dayanıklılık özellikleri işlenebilir. Genel olarak da bu film türünün faydaları şöyledir:

  • Düşük Ambalaj Atığı Ortaya Çıkması
  • Yüksek Oranda Ambalajı Küçültme
  • Daha Düşük Nakliye Maliyeti
  • Farklı Ürünlerde Kullanılması
  • Hassas Ürünleri de Kullanım Alanına Dahil Etmesi

Endüstriyel torba ve plastik alanında geri dönüşüm fikrini uygulamaya taşıyan İstanbul Plastik müşteri hizmetlerinden LDPE shrink film türünü sipariş verebilir, güvenle kullanabilirsiniz.