İşletmeniz İçin En İyi Shrink Rulo Makinesi Nasıl Seçilir?

Türkçe karşılığı daraltmak veya çekmek olan shrink, ürünlerin korunmasını sağlar. Esnek bir yapıya sahip özel plastik filmle sarma işlemidir. Ürün ya da maddelerin bir arada durmasına destek olan bu işlem, shrink rulo makinesi ile gerçekleştirilir. Shrink rulo makinesi, firmalarda iş gücünü azaltmak ve zamandan tasarruf etmek amacıyla tercih edilir.

Shrink Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Shrink rulo, bir kenarı katlı ve diğer kenarları açık olan bir film türüdür. Shrink rulo makinesi, kullanım amacına göre kategorize edilir. Ürün çeşitleri;

  • L Kaynak Paketleme Makinesi: Bir tarafı manuel yöntemler ile kapatıldıktan sonra diğer yanları da kapatılır. L şeklinde çalışan bir çene aracılığıyla iki kenarda kesim gerçekleştirilir.
  • Sürekli Kesim Paketleme Makinesi: Filmlerin üç tarafının boy yönünde sonsuz uzunlukta kesilmesini sağlar. Diğer yanının ise dikey çene ile tek yönlü kesilmesini gerektirir. Duraklı ve Duraksız Sistem olmasına göre sınıflandırılır.

Shrink Makinesi İle Paketlemenin Avantajları Nelerdir?

Shrink rulo makinesi, işletmelerin kullanımına uygun seçilip fayda sağlar. Bu ürünlerin kullanım avantajları;

  • Birden fazla ürünü sağlam bir şekilde bir araya getirir.
  • Sarılan maddelerin şık görünmesini sağlayarak satış oranına olumlu etki eder.
  • Ürünlerin daha önce kullanılmadığını müşteriye kanıtlar.
  • Taşıma sürecinde ürünlerin korunmasına ve temiz kalmasına yardımcı olur.
  • Ürünlerin kullanılmadan korunarak alıcısına ulaşmasını sağlar.
  • Ambalajda verimlilik artar.
  • Ambalaj süreci kolay, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Shrink Rulo Makinesi Nasıl Seçilir?

Sağlıklı bir paketleme işlemi shrink film, doğru kesme makinesi ve ısı tüneli gerektirir. Filmin özelliklerine uygun makine seçimi gerçekleştirilir. Aynı zamanda paketlenecek ürünün ölçüleri ve ağırlığı ile ihtiyaç duyulan üretim kapasitesi gibi niteliklerinde bilinmesi gerekir.

Üretim hacmi, makinenin otomatik ya da manuel bir sisteme sahip olup olmadığını belirler. Başka sistemler ile uyumu, işletmelerin tercihlerinde önemli bir rol oynar. Paketlenecek ürünler ağır ve çoklu ise kalın film ambalaj uygulamalarında çalışan makineler kullanılır. Paketlerin boyutunun büyüklüğü, ünitelerin de büyük olmasını gerektirir. Firmalar doğru makine seçimi ile maddi ve manevi tasarruf edebilir. Shrink rulo makinesi ürünü ile detaylı bilgileri İstanbul Plastik’den alabilirsiniz. Tüm shrink rulo ürünlerini hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.