Firmanız İçin En İyi Ambalaj Streç Film Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Firmanız İçin En İyi Ambalaj Streç Film Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz
Günümüzde özellikle endüstri alanında streç filmler sıklıkla kullanılır. Streç film ürünleri bir arada tutmaya ve ürünleri dış etkenlerden korumaya yarar. Ambalaj konusunda en önemli elemanlardan biri olan streç filmleri yaşamımızın her alanında görmek mümkündür.Çok yönlü kullanımı sayesinde kullanım alanı oldukça geniş olan strech filmler, özellikle ürünlerin korunmasında, raf ömrünün uzamasında ve ürünlerin taze kalmasında önemli bir role sahiptir.

En İyi Ambalaj Streç Film Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Nedir?

Streç film satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta ürünün kalitesidir. Filmin sağlam olması kalitesi ile ilgilidir. Kaliteli bir ürün sağlam ve dayanıklı olacağı için beklentilerinizi tam olarak karşılayabilir. Herhangi bir sorun yaşamamak için kaliteli ve dayanıklı bir ambalaj streç film tercih edin.

Strech film seçerken en önemli noktalarda biri de kalınlıktır. Palet streç filmler 17 mikron, 23 mikron gibi çeşitli kalınlıklarla üretilir. Kullanım amacına ve sarılacak ürünlerin özelliklerine göre uygun bir seçim yapın. Daha güçlü ve daha kalın bir ürüne ihtiyacı olanlar, 23 mikron tercih eder. Ürünün performansına bağlı olarak 17 mikron da kullanılabilir.

Streç filmler farklı boyutlarda üretilir. Kullanacağınız sektöre ve ortama göre uygun kalınlıkta streç filmleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ambalaj Streç Filmler Nasıl Kullanılır?

Ambalaj streç film, ev tipi streç filmlere göre daha büyük çaplı amaçlara hizmet eden otomatik ve manuel kullanılan iki gruba ayrılır.

  • • Otomatik kullanıma uygun palet streç filmler; endüstri alanında ambalajlama, depolama gibi büyük ölçekli işlerde sıklıkla tercih edilir. Tam otomatik makinelere uyumlu olacak şekilde üretilen ürünler makinelere yerleştirilerek kullanılır. Streç filmler ile ürünleri sarma ve paketleme işlemi, makineler aracılığı ile yapılır. Makineyle yapılan sarma ve paketleme işlemleri hem zaman kazandırır hem de işlerinizi kolaylaştırır.
  • • Manuel gruptaki palet streç film ise el yordamı ile kullanılır. Büyük ölçülere sahip olup geniş alanlarda kullanıma uygundur. Ancak, makinelere uyumlu değildir. Personel filmi elleri ya da bir aparat yardımı ile sarar. Güçlü bir elastik yapıya sahip olan ürünlerin doğru şekilde sarılması gerekir.

Ambalaj Streç film ürününü İstanbul Plastik’den hemen sipariş verip, güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.